logotyp

Przychodnia Gabinety Szpital

Szpital

Szpital

W Centrum Medycznym B.Larsen znajduje się oddział szpitalny posiadający status
i uprawnienia szpitala hospitalizacji planowych w zakresie otolaryngologii dziecięcej
i dorosłych, chirurgii i urologii dziecięcej. Posiadanie takiego statusu świadczy o wysokim poziomie organizacyjnym, sprzętowym, lokalowym i merytorycznym placówki.

W skład szpitala wchodzi:
  • nowoczesna sala operacyjna wyposażona w najnowszej generacji sprzęt medyczny
  • sala pooperacyjna – wybudzeń, reanimacji i intensywnej opieki medycznej
  • komfortowy pokój łóżkowy
Bezpieczeństwo i komfort zabiegów i operacji zapewnia doświadczony zespół anestezjologiczny dysponujący aparaturą do znieczuleń spełniającą wymogi norm światowych.

Opiekę nad pacjentami sprawuje kadra pielęgniarska ze specjalizacjami
w poszczególnych dziedzinach.

Pomieszczenia szpitalne, w których wykonywane są zabiegi oraz sprawowana opieka pooperacyjna, spełniają obowiązujące standardy medyczne stawiane przez nadzór konsultancki, wymogi sanitarno-epidemiologiczne oraz wytyczne Narodowego Funduszu Zdrowia, w ramach kontraktu na leczenie refundowane przez NFZ.

Centrum Medyczne B.Larsen oferuje zabiegi komercyjne - odpłatne w szerokim zakresie otolaryngologii dziecięcej i dorosłych, chirurgii i urologii dziecięcej, zabiegi likwidujące chrapanie (we współpracy z warszawskim centrum MMLaryngologia).
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Chirurgia dziecięca

Postęp w zakresie anestezjologii, możliwość przygotowania pacjenta do zabiegu w trybie ambulatoryjnym oraz coraz większa świadomość medyczna rodziców pozwala na operowanie dzieci w tzw. trybie „chirurgii jednego dnia”. W naszym Szpitalu mamy taką możliwość. Zapewniamy skuteczne i bezpieczne metody leczenia, a nasz zespół chirurgów dziecięcych legitymuje się wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w dziecięcych szpitalach publicznych.

Leczymy choroby wymagające interwencji chirurgicznej: przepuklina pachwinowa
i pępkowa, niezstąpienie jądra (wnętrostwo), wodniak jądra i powrózka nasiennego, żylaki powrózka nasiennego, stulejka. Dysponujemy sprzętem cystoskopowym do diagnostyki chorób cewki moczowej i pęcherza moczowego oraz umożliwiającym drobne zabiegi endoskopowe w tym zakresie. Leczymy zmiany skórne – wycięcie znamion, usunięcie guzków skóry i tkanki podskórnej, korekcja chirurgiczna niektórych blizn pooparzeniowych, klinowe wycięcie wrastającego paznokcia i inne zabiegi niewymagające wielodniowego pobytu pacjenta w szpitalu.

Znieczulenie do zabiegu („narkozę”) przeprowadzają anestezjolodzy z wieloletnią praktyką w leczeniu noworodków, małych dzieci i dzieci starszych.

Proces leczenia rozpoczyna się od kwalifikacji do zabiegu przez chirurga dziecięcego, który wydaje skierowanie na badania dodatkowe. Z wynikami badań pacjenci spotykają się z anestezjologiem, który kwalifikuje do znieczulenia i może udzielić rodzicom odpowiedzi na pytania dotyczące planowanej „narkozy”. Po takim przygotowaniu pacjent, niekarmiony i niepojony, przyjmowany jest do Szpitala w ustalonym dniu zabiegu. Po operacji, jeśli nie występują kłopoty z krążeniem, oddychaniem, przyjmowaniem płynów
i karmieniem oraz jeśli dolegliwości bólowe można opanować dostępnymi lekami przeciwbólowymi, dziecko jeszcze tego samego dnia wypisywane jest do domu.
W przypadku problemów w okresie pooperacyjnym pacjent pozostaje pod nasza opieką do momentu poprawy stanu ogólnego i wtedy, po ostatecznej ocenie bezpieczeństwa wypisywany jest do domu. Szwy z rany pooperacyjnej zdejmowane są po tygodniu od daty zabiegu.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Otolaryngologia

Choroby laryngologiczne – choroby nosa, ucha, gardła i krtani są w wieku rozwojowym najczęstszym powodem zgłaszania się dziecka do lekarza. Ból ucha, gardła, nosa i zatok przynosowych najczęściej wiążą się z wystąpieniem stanu zapalnego danego narządu. Część schorzeń leczona jest z powodzeniem przez lekarzy rodzinnych, jednak
w przypadkach wątpliwych, częstych nawrotów, trudności diagnostycznych konieczna jest konsultacja specjalisty otolaryngologa.

W następstwie częstych infekcji górnych dróg oddechowych, alergii, refluksu żoładkowo-przełykowego i innych przyczyn nierzadko dochodzi do przerostu układu chłonnego gardła: migdałka gardłowego (III-go migdałka) lub/i migdałków podniebiennych. Rodzice obserwują wówczas u swoich pociech utrudnione oddychanie przez nos, chrapanie a w zaawansowanych przypadkach bezdechy w czasie snu. Oddychanie przez usta sprzyja nawrotom infekcji. W ten sposób tworzy się swoiste błędne koło. Dysfunkcja nosa i nosogardła - gdzie znajduje się powiększony migdałek gardłowy, jest przyczyną chorób uszu. Mogą to być nawracające ostre zapalenie ucha środkowego obustronne/jednostronne lub wysiękowe zapalenie ucha środkowego. To ostatnie wiąże się z długotrwałym zaleganiem treści surowiczej/śluzowej w przestrzeni ucha środkowego. Wysiękowe zapalenie ucha środkowego może przez długi czas przebiegać w sposób bezobjawowy (szczególnie u małych dzieci) a jedynym i niestety późnym objawem choroby jest niedosłuch.

W jaki sposób możemy pomóc małym pacjentom dotkniętym schorzeniami, o których rozważaliśmy powyżej? Jeżeli leczenie zachowawcze, farmakologiczne nie przynosi poprawy, leczeniem z wyboru jest zabieg operacyjny. Specjalista otolaryngolog po wnikliwym wywiadzie i badaniu przedmiotowym może zaproponować adenoidektomię (adenotomia), czyli usunięcie migdałka gardłowego, adenotomię połączoną z tonsillotomią czyli przycięcie powiększonych migdałków podniebiennych. W niektórych przypadkach potrzebna jest tonsillekomia czyli całkowite usunięcie migdałków podniebiennych. Wysiękowe zapalenie ucha środkowego trwające ponad 3-6 miesięcy również wymaga leczenia operacyjnego. Proponujemy wykonanie zabiegu tympanostomii ,czyli założenia drenów wentylacyjnych, przez które w okresie 3-12 miesięcy ucho „oddycha” a stan zapalny stopniowo ustępuje. Dreny wypadają samoistnie lub są usuwane przez lekarza.

Kadra lekarska Centrum Medycznego „B.Larsen” to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zarówno pracy w lecznictwie otwartym - poradni konsultacyjnej jak
i lecznictwie zamkniętym na oddziałach klinicznych i szpitalnych, biegli w chirurgii głowy
i szyi i leczeniu zachowawczym schorzeń górnych dróg oddechowych.

Centrum medyczne „B.Larsen”dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, wykorzystującymi najnowsze zdobycze techniki medycznej: endoskopy sztywne
i fiberoendoskopy niemieckiej firmy Xion, mikroskopy kliniczne – urządzenia połączone
z torem wizyjnym pozwalają na bardzo dokładną i najbardziej obiektywną diagnostykę schorzeń nosa, gardła, ucha, krtani.

Diagnostykę schorzeń uszu uzupełnia Pracownia Badania Słuchu w pełni wyposażona
w niezbędne urządzenia: kabinę ciszy, audiometr, tympanometr, aparat do badania otoemisji elektroakustycznych.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Chirurgia plastyczna

Chirurgia to dziedzina medycyny obejmująca swoim zakresem wiele specjalizacji. Centrum Medyczne B.Larsen współpracuje z wybitnym specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej, estetycznej, funkcjonalnej i rekonstrukcyjnej.

W naszym szpitalu wykonywane są zabiegi operacyjne likwidujące zniekształcenia twarzy i innych części ciała, spowodowane wadami wrodzonymi, zaburzeniami rozwojowymi, urazami, zakażeniami, guzami lub innymi chorobami. Nadrzędnym celem tych zabiegów jest przywrócenie prawidłowej funkcji i wyglądu operowanego narządu lub okolicy ciała. Nie mniej ważnym elementem jest także podniesienie komfortu życia, samoakceptacji
i zadowolenia pacjentów dotkniętych tego rodzaju schorzeniami.

W naszym szpitalu wykonujemy szerokie spektrum zabiegów, m.in. korekcję blizn, usunięcie tatuaży, usunięcie guzów skóry i tkanki podskórnej, nienowotworowych i nowotworowych wraz z badaniem histopatologicznych, naprawę zniekształcenia wargi i nosa po zeszyciu rozszczepu, a także operacje nosa, powiek i odstających małżowin usznych oraz piersi.

© 2012 NZOZ Centrum Medycze "B.Larsen"